Gar(ść) wiedzy/ Gar(ść) wiedzy o refluksie/ Wiedza

Prolog

Na blogu będą umieszczane różne przepisy. Pierwotnym zamysłem bloga było stworzenie swoistej bazy przepisów dla osób zmagających się z  refluksem. Wiele z nich będzie Wam dobrze znana, z własnej kuchni lub kuchni mamy i babci. Ważne, aby mieć świadomość, że mogą być one swobodnie wykorzystywane w diecie przeciwrefluksowej. Część z nich będzie wzbogacona o dozwolone składniki, poprawiające smak i atrakcyjność potraw. Niektóre przepisy, na popularne dania będą opracowane w taki sposób, aby techniki kulinarne i składniki były bezpieczne dla reflukserów. Przykładem może być zupa dyniowa. Przepisów na tę popularną, kremową zupę jest bardzo wiele.  Na blogu jest zaprezentowana taka wersja zupy, która nie zawiera tych składników, które mogą nasilić refluks jak cebula, czosnek czy pomidory. I wreszcie część przepisów, pod okiem dietetyka będzie stworzona specjalnie dla naszych czytelników. 

W zakładce Gar(ść) Wiedzy czytelnik znajdzie artykuły o żywieniu. Artykuły będą podane w zwięzłej, zrozumiałej formie. Część z nich będzie poświęcona ogólnym zasadom, tak, aby czytelnik bloga poznał zasady racjonalnego odżywiania. Jest to o tyle ważne, że dzisiaj w dobie nadmiaru informacji można pogubić się w tym co jest faktycznie istotne. Jesteśmy zalewani informacjami o nowych, rewelacyjnych zaleceniach i dietach. Pozostała część artykułów będzie poświęcona najważniejszemu zagadnieniu bloga- żywieniu w chorobie refluksowej przełyku oraz w innych, nietypowych postaciach refluksu.  Artykuły są pisane na podstawie rzetelnych faktów i doniesień naukowych.

Dieta przeciwrefluksowa, choć w wielu aspektach ograniczona, przy odrobinie zaangażowania może być interesująca i …apetyczna. I tego wszystkim życzę. Smacznego!

Może ci się spodobać również

Brak komentarzy

Zostaw komentarz